Puķu projekts

Skaties, kā aug hiacinte (3.8MB)

Kaut kad ziemā nopirku hiacinti. Nolikām pie loga, laistījām. Auga "griezdamās". Bija sajūta, ka tā tiešām aug ne dienām, bet stundām.

Ienāca prātā dažādi kadri no Koyaanisqatsi un citām dokumentālajām filmām, kur ilglaicīga darbība tiek FF režīmā "pārtīta".
Skaidrs - jāpamēģina. Jāņem vēl viena hiacinte, jānofotografē tās mūžs un jāskatās, kas notiek.

Setup

Lai iegūtu šādu FF pārtīšanas iespaidu, nepieciešami daudzi kadri, uzņemti ar noteiktu laika intervālu, kurus pēc tam salīmē kopā "filmiņā". Pieņemot, ka parastā video ir 25 kadri sekundē, ja uzņemam 25 kadrus stundā, tie pārvērtīsies par vienu filmas sekundi, līdz ar to vesela diena - par 24 filmas sekundēm.
Šajā fotografēšanas sērijā attēli tika uzņemti reizi 20 minūtēs.

Process

Puķe tika iegādāta 17. aprīlī un auga "griezdamās" līdz pat 23. aprīļa rītam. Diemžēl hiacintes izaug daudz smagākas, nekā pašas spēj noturēt, tādēļ svētdienas rītā tā izrādījās apgāzusies un pēc apgāšanās vairs fotografēšana kļuva neinteresanta.

Hiacinte auga telpā, kur bija pieejama dabiskā gaisma. Tā kā fotografēšanu nedrīkstēja pārtraukt nakts laikā (jo arī tad viņas taču aug!), tika izmantota arī mākslīgā gaisma - nepārtraukti ieslēgts neliels prožektors. Filmā redzamā fona krāsa nepārtrauktā mainība saistīta tieši ar āra gaismas mainīšanos. Kā izrādās, 20 minūšu laikā apgaismojums var mainīties ļoti spēcīgi.

Divās vietās šajā filmiņā izskats ir "kā krievu multfilmās", kad viens kadrs pamazām pārvēršas otrā - tajās vietās gluži vienkārši iztrūkst kadri. (Kā izrādās, fotoaparāta baterija ir spējīga izturēt ne vairāk kā 6 stundas, ja aparāts ir nepārtraukti ieslēgts).

Cits

  1. Fotoaparāta palaišanai tika izmantots Canon Remote Capture
  2. Pēc tam attēli tika "ekvalizēti", lietojot Adobe Photoshop "action", palaižot to "batch" režīmā pa attēlu direktoriju. "Actiona" galvenā ideja bija - nedaudz normalizēt krāsas (lai mazāku iespaidu atstātu dažādās krāsas gaisma), nedaudz pakoriģēt histogrammu (dienas un nakts režīmā bija atšķirīgi), nedaudz uzasināt attēlu.
  3. Pēc tam, lietojot ImageMagick komandrindas skriptus, tika izveidoti starpkadri, lai vēl nedaudz samazinātu kontrastu starp kadriem.
  4. Beigās visi attēli tika "salipināti" lietojot "Slide Show Movie Maker", kas no jebkāda veida attēliem spēj izveidot filmiņu.

Youtube versija


Sveiciens lapas autoram
Autortiesības paturētas. Tālāk izplatot šo video, lūdzu pievienot atsauci uz avotu.

© Naivist.net, Krišs Rauhvargers, 2006